Co najmniej raz w tygodniu skóra wymaga złuszczenia przy użyciu stosownego peelingu. W przypadku skóry szyi należy zastosować preparatu enzymatycznego lub drobnoziarnistego, który usunie martwy naskórek a jednocześnie nie podrażni delikatnej skóry.
Po jego zastosowaniu warto nałożyć maseczkę odżywczą, która dostarczy skórze cennych składników.
Po 30. roku życia raz w roku warto sięgnąć po serum, które dzięki miesięcznej kuracji przywróci skórze blask i elastyczność.
Skóra szyi narażona jest na poparzenia słoneczne, w związku z czym w upalne dni należy chronić ją kremem z wysokim filtrem ochronnym. Poza wakacyjnym sezonem nie należy zapominać o aplikacji kremu na szyję z filtrami ochronnymi, który stosować należy nie tylko na twarz.
W czasie kąpieli, podczas mycia szyi preparatem, jaki używamy do mycia twarzy, warto wykonać masaż szyi wykonując ruchy, podobnie jak podczas stosowania kremu, od dołu ku górze. Zabieg ten, który należy wykonywać każdego dnia, poprawi jędrność i elastyczność skóry a także krążenie krwi w tej partii ciała.
Na kondycję szyi wpływ ma także nasza postawa. Wskazana jest taka, w której mamy wyprostowane plecy, z uwzględnieniem ściągnięcia łopatek i uniesieniem brody.